Wyposażenie terrarium

Wyposażenie terrarium musi być ściśle dostosowane do potrzeb znajdującego się w nim zwierzęcia. Pomieszczenie to powinno wiernie odtwarzać warunki i specyfikę egzotycznego klimatu naturalnego środowiska. W naszym sklepie znajdą Państwo wszystkie niezbędne akcesoria, lampy oraz systemy grzewcze, które zapewnią zwierzęciu odpowiednie warunki rozwoju. Nasz asortyment pochodzi od najlepszych, światowych dostawców i cechuje się trwałością, solidnością oraz bezpieczeństwem użytkowania.

W co należy wyposażyć terrarium?

Kupując wyposażenie do terrarium, warto się wcześniej dowiedzieć, jakie są potrzeby przebywającego w nim stworzenia. Głównym celem wyposażenia terrarium jest odtworzenie specyficznego klimatu środowiska oraz zapewnienie zwierzakowi poczucia bezpieczeństwa i możliwości właściwego rozwoju. By zagwarantować zwierzęciu odpowiednie warunki, należy zadbać o to, by miał on dostosowane do jego potrzeb i umiejętności miejsca do spania, spożywania jedzenia oraz rekreacji. Ponadto wyposażając terrarium w niezbędne akcesoria, trzeba pamiętać o lampach oświetlających i grzewczych, dostosowujących pomieszczenie do naturalnych warunków środowiskowych zwierzaka.

Zapewniamy:

  • akcesoria i wypełnienie dedykowane terrariom,
  • funkcjonalne podłoża wykonane z naturalnych materiałów,
  • funkcjonalne i bezpieczne lampy oświetlające,
  • specjalistyczne systemy grzewcze do terrariów.

Jakie zwierzęta można hodować w terrarium?

W terrariach hoduje się niewielkich rozmiarów zwierzęta takie jak płazy, gady, małe ssaki oraz owady, które nie powinny samodzielnie poruszać się po mieszkaniu, gdyż może być to niebezpieczne dla nich lub dla domowników. W odróżnieniu od klatek i kojców przeznaczonych przeważnie do hodowli w plenerze, terraria są dedykowane małym zwierzętom przebywającym wewnątrz domu. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem, w terrariach można trzymać jedynie zwierzęta określonych gatunków, pochodzące ze sprawdzonych, certyfikowanych hodowli. Pod żadnym pozorem nie wolno trzymać w terrariach stworzeń żyjących swobodnie w lasach, gdyż takie działanie jest karalne i niezwykle szkodliwe dla zwierzęcia.