Karma dla papug hodowlanych i kanarków

W przypadku kanarków i papug hodowlanych, kwestie związane z żywieniem są bardzo istotne. Ma to wpływ zarówno na ich zdrowie, wygląd, jak i samopoczucie. W związku z tym nasz sklep oferuje specjalnie przygotowane karmy dla papug hodowlanych i kanarków. Są one bogate we wszystkie niezbędne składniki odżywcze i witaminy dla tych gatunków ptaków. Co więcej, korzystając z naszych pasz, nie jest konieczne stosowanie dodatkowych suplementacji.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi produktami i składania zamówień. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu. Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie.

Na co zwrócić uwagę przy karmieniu papug hodowlanych?

Wielu początkujących hodowców nie zdaje sobie sprawy, że żywienie może być zależne od warunków hodowli. Papugi hodowlane trzymane w wolierach będą potrzebowały większej ilości pokarmu, aniżeli te trzymane w klatkach dla ptaków egzotycznych. Wynika to z większej aktywności zapewnionej przez przestrzeń. Zbyt mała powierzchnia może skutkować zmniejszonym ruchem, a to natomiast będzie prowadziło do gromadzenia się tłuszczu.

Warto zaznaczyć, że dla kanarków czy papug hodowlanych, pożywienie może być sposobem na zapobieganie nudy poprzez zajęcie czasu. Nuda może być szczególnie niebezpieczna dla tych rodzajów ptaków, ponieważ często prowadzi do zaburzeń i zakłóceń w zachowaniu (np. zaczynają wyrywać sobie pióra). W związku z tym karma w postaci mieszaniny ziaren czy orzechów pozwala na urozmaicenie dnia i stworzenie dodatkowego zajęcia.

Zobacz również: wyposażenie terrarium

Odpowiednia dla:

papug, ale też dla wszystkożernych zwierząt i ptaków
POLSKI | ENGLISH

Odpowiednia dla:

papug, ale też dla wszystkożernych zwierząt i ptaków
POLSKI 1 | ENGLISH 1

POLSKI 2 | ENGLISH 2