Sprzedaż jaszczurek egzotycznych

W sprzedaży mamy egzotyczne jaszczurki hodowlane, które są dostosowane zarówno do chowu profesjonalnego, jak i domowego. Oferowane przez nas gady pochodzą ze sprawdzonych, certyfikowanych hodowli, a do tego posiadają niezbędne dokumenty i świadczenia. Zapewniamy różne gatunki dla prawdziwych pasjonatów jaszczurek egzotycznych. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą merytoryczną przy wyborze odpowiedniego gatunku.

Jednocześnie informujemy, że oprócz jaszczurek egzotycznych, prowadzimy również sprzedaż innych gatunków zwierząt, w tym małych ssaków oraz papug. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie sprowadzić zwierzęta, których obecnie nie mamy w domyślnej ofercie. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt.

Jaką jaszczurkę hodowlaną wybrać?

Przygotowując się do hodowli zwierząt egzotycznych, należy kierować się swoimi możliwościami przestrzenno-finansowymi oraz doświadczeniem w opiece nad danym gatunkiem. Początkującym hodowcom zaleca się wybór odpornych na zmiany w otoczeniu, mało wrażliwych i łatwo przystosowujących się jaszczurek takich jak agama brodata bądź gekon lamparci lub pigmejski. Te gatunki jaszczurek wyróżniają się szczególną wytrzymałością na wahania temperatur oraz są w stanie szybko dostosować się do panujących warunków środowiskowych. Ekspertom i osobom doświadczonym w hodowli dedykuje się gady wrażliwsze – np. legwana zielonego, anolisa kubańskiego lub agamę górską, gdyż te odmiany potrzebują troskliwej, fachowej opieki i środowiska identycznego z ich naturalnym otoczeniem.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem jaszczurki egzotycznej?

Przed kupnem egzotycznej jaszczurki warto sprawdzić, czy nasze mieszkanie jest odpowiednio przystosowane do tego przedsięwzięcia, ponieważ miejsce, w którym będzie się znajdować zwierzę, musi być odpowiednio naświetlone i ogrzane. Hodując w domu jaszczurki egzotyczne, należy zaopatrzyć w dobre jakościowo, przestronne terrarium, przy pomocy którego odtworzy się specyficzne warunki środowiskowe niezbędne do rozwoju zwierzęcia. Dobór właściwego pomieszczenia jest niezwykle ważny i powinien odbyć się przed nabyciem gada. Ponadto należy pamiętać o właściwym przeszkoleniu w opiece nad jaszczurkami, gdyż są to zwierzęta, których hodowla wymaga specjalistycznej i rzetelnej (choć łatwo dostępnej) wiedzy.